Pokud chcete přirozenou cestou podpořit zdraví vašeho psího miláčka, zkuste mu přidat do krmení semínka chia nebo další ze super účinných přírodních doplňků. Semínka chia Chia si skutečně zaslouží označení „superpotravina“.
Správné krmení je pro psa důležité nejen z hlediska výživy, ale i výchovy. Majitelé psů se často vědomky i nevědomky dopouštějí chyb, které mohou vést nejen k špatnému zažívání jejich mazlíčka, ale i k výchovným problémům.
Jak „osladit“ psímu společníkovi život? Na lidské sušenky zapomeňte a inspirujte se některým z receptů. Samozřejmě tyto recepty jsou vhodné jen pro psy, jež nemají problémy s trávením a nevyžadují speciální dietu.
Zpestřit psovi jídelníček můžete také pomocí bylinek. Používají se jak čerstvé, tak sušené.
Mezi pejskaři se často diskutuje o tom, jestli patří obiloviny do psího jídelníčku. I mezi experty je to velmi sporná otázka.
Slyšel jsem, že štěňata by v období růstu měla jíst tolik, kolik chtějí. Nemusí se prý vůbec omezovat.
Jestli přemýšlíte, čím potěšit svého mazlíčka na narozeniny, určitě nic nezkazíte, když mu připravíte chutnou psí pochoutku. A nemusíte mít strach, tímto dortem mu trávení nerozhodíte, pokud ho ovšem váš mlsoun nesní celý na posezení :-) Co budete potřebovat? 4-5 prasečích nožiček nebo kůže na sulc Maso, které má pes rád (například kuřecí srdíčka, krůtí játra, žaludky, kousky hovězího masa, vykostěnou rybu apod.
I psi mohou trpět diabetem a stejně jako u lidí je to způsobeno nedostatkem inzulínu v organismu. Jaké jsou příznaky onemocnění? A které potraviny preferovat? Inzulín produkuje slinivka břišní.
Pokud jste si někdy přečetli složení granulí, možná vás zaujalo, kolik bylinek a dalších rostlinných složek obsahují. Jaké jsou ty nejčastější a k čemu jsou vlastně dobré? Obecně jsou bylinné výtažky zdraví prospěšné – například stimulují imunitní systém, napomáhají trávení, zklidňují zažívací obtíže, působí mírně diureticky, čímž napomáhají odvádění škodlivin z těla.
Oleje jsou z nutričního hlediska důležité především pro obsah esenciálních mastných kyselin, které si organismus neumí sám vyrobit, proto je musí přijímat v potravě. Významné jsou také svým pozitivním působením na kůži a srst.