Začíná čas dovolených a výletů s našimi čtyřnohými mazlíčky a spolu s plánováním trasy, ubytování a aktivit bychom neměli zapomínat na jednu velmi důležitou věc – krmení psa na cestách.
Léto může být pro mnohé psy velmi náročné, ale krátkolebá plemena jsou v horkém počasí ohrožena ještě více než ostatní. Pokud doma máte pejska s placatým čumákem, zbystřete – právě tito mazlíčci se přehřívají velmi snadno a vysoké teploty pro ně mohou být životu nebezpečné.
Pes s námi sice nemluví lidskou řečí, ale jeho tělo, výraz obličeje, uši, ocas i chování říkají mnohem víc, než si mnozí uvědomují. Naučit se rozpoznat signály psí řeči těla je velice důležité k porozumění našeho čtyřnohého parťáka a jeho i naší pohody.
Pes pojede na dovču s námi? Žádný problém!
Plánujete cestovat a nechcete svého psa nechat doma? Může být obohacujícím zážitkem pro vás oba. Jak se tedy pořádně připravit na dovoleou se svým psím kamarádem?
Klíšťata jsou častým parazitem, se kterým se setkávají nejen lidé, ale také naši čtyřnozí mazlíčci. Přenášejí řadu závažných onemocnění, která mohou mít vážné nebo i trvalé následky pro zdraví psa. V tomto článku se podíváme na nejčastější klíšťaty přenášené nemoci, možnosti léčby a účinnou prevenci.
Pes a dítě mohou tvořit krásné přátelství, které vydrží celý život. Aby však jejich soužití bylo bezpečné, harmonické a obohacující pro obě strany, je potřeba věnovat pozornost několika důležitým zásadám. Jak správně připravit psa i dítě na společný život, jak předcházet nedorozuměním a co dělat, aby vztah mezi nimi rozkvétal?
Zdravé tlapky jsou pro psy klíčem k aktivnímu a spokojenému životu. Bohužel, packy jsou neustále vystaveny vnějším vlivům – od chodníků po vlhké trávníky – a snadno se stanou místem pro rozvoj podráždění nebo přemnožení kvasinek. Typickými příznaky bývají červené meziprstní prostory, zápach, nadměrné olizování, zbarvení srsti do rezava, nebo dokonce praskliny a otoky. Včasná a správná péče může výrazně zlepšit stav pokožky a zabránit dalším komplikacím.
S příchodem teplejších měsíců nastává období, kdy je třeba začít chránit psy před parazity, především před klíšťaty. Antiparazitika hrají klíčovou roli v prevenci a léčbě nemocí způsobených parazitickými organismy, které mohou ohrozit nejen zdraví psa, ale i jeho okolí. Mezi nejčastější parazity patří klíšťata, blechy, vši, škrkavky, tasemnice a srdeční červi, kteří mohou vést k problémům jako jsou kožní záněty, chudokrevnost, trávicí potíže nebo i vážné srdeční choroby. Správná volba antiparazitika je proto zásadní.
Při rozhodování, zda mít psa v bytě nebo na zahradě, je důležité zvážit jeho potřeby, povahu i klimatické podmínky. Každá varianta má své výhody i nevýhody a ne každý pes je vhodný pro život venku.