Můj pes

Jaká je cena letenky pro psa?
13.06.24 Aktuality

Jaká je cena letenky pro psa?

Cestování se psem letadlem může být náročné na organizaci a také na peněženku. Kolik vlastně stojí letenka pro psa a jak se připravit na let se svým čtyřnohým parťákem?

Jak socializovat pejska: Praktické rady pro snášenlivost s ostatními psy
10.06.24 Aktuality

Jak socializovat pejska: Praktické rady pro snášenlivost s ostatními psy

Nastává čas dovolených a výletů a s tím je spojené i seznamování našich čtyřnohých parťáků nejen s novým prostředím, ale také s jinými pejsky. Socializace pejska je klíčovým aspektem jeho vývoje a dobrého chování. Dobře socializovaný pejsek je nejen šťastnější a vyrovnanější, ale také lépe reaguje na různé situace, což snižuje pravděpodobnost konfliktů s jinými psy a lidmi. Jak tedy vůbec začít se samotnou socializací?

Jak se připravit na dovolenou se psem?
24.05.24 Aktuality

Jak se připravit na dovolenou se psem?

Dovolená se psem může být skvělým zážitkem, pokud jste na ni správně připraveni. Klíčem k úspěchu je správné vybavení a dobře zásobená lékárnička, abyste byli připraveni na všechny situace, které mohou na dovolené nastat. Pojďme se podívat na to, co byste měli zabalit, aby vaše dovolená proběhla hladce a bez zbytečných komplikací.

Nejvzácnější psí plemena na světě
03.05.24 Aktuality

Nejvzácnější psí plemena na světě

V dnešní době je na světě mnoho oblíbených plemen psů. Málo kdo ale ví, že existují i plemena s velmi malým odchovem a celosvětovým počtem. Pojďme si společně představit některá z nejvzácnějších psích plemen na světě.

Pozvánka: Veletrh FOR PETS 4.-7. dubna 2024 
06.02.24 Aktuality

Pozvánka: Veletrh FOR PETS 4.-7. dubna 2024 

Veletrh FOR PETS je rájem nejen pro domácí mazlíčky. Čtrnáctý ročník oblíbeného veletrhu chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS se blíží. Navštívit ho můžete v prostorách výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech 4. - 7. dubna 2023. Čtyřdenní akci si díky parádnímu doprovodnému programu užijí i rodiny s dětmi. 

Vlk Iberský: Ohrožený poklad ZOO Jihlava 
07.01.24 Aktuality

Vlk Iberský: Ohrožený poklad ZOO Jihlava 

Vlk iberský (Canis lupus signatus) obýval kdysi celý Pyrenejský poloostrov, tedy území Španělska a Portugalska. Nyní přežívá podle odhadů na celém poloostrově něco kolem posledních dvou tisíc jedinců. Je tak jednou z nejvíce ohrožených psovitých šelem na světě. V současné době je tento vzácný a vyhubením ohrožený podruh vlka chován pouze v Evropě a jen v několika zoologických zahradách. U nás je chován v ZOO Jihlava. Na specifika chovu jsme se zeptali ošetřovatele, pana Hájka. 

Alavis - tipy na vánoční dárky
07.12.23 Aktuality

Alavis - tipy na vánoční dárky

Vánoční svátky představují skvělou příležitost pro vyjádření lásky a péče o naše čtyřnohé mazlíčky, kteří jsou neodmyslitelnou součástí naší rodiny. Pokud přemýšlíte, co byste mohli darovat svému psímu nebo kočičímu kamarádovi pod stromeček, máme pro vás několik tipů od firmy Alavis, které ho jistě potěší.

Tipy na vánoční dárky pro psy
03.12.23 Aktuality

Tipy na vánoční dárky pro psy

Vánoční svátky nabízejí ideální příležitost ukázat členům rodiny, že nám na nich záleží. Pro většinu majitelů domácích mazlíčků jsou jejich psi a kočky stejnou součástí rodiny jako lidé. Co jim nadělit pod stromeček? Přinášíme vám různé tipy, kterým vašeho psího kamaráda zaručeně potěšíte. 

Závody v pasení: Martínkovice
14.10.23 Aktuality

Závody v pasení: Martínkovice

V Martínkovicích se 29. 9. až 1. 10. 2023 konaly poslední letošní závody v pasení, které posuzoval Miroslav Vostřez a Ivana Horská.  Všechny tři kategorie byly zcela (nebo téměř zcela) naplněné a počasí s ohledem na roční dobu až neskutečně přálo. 

Slavnostní promoce 22 vycvičených psích superhrdinů
17.09.23 Aktuality

Slavnostní promoce 22 vycvičených psích superhrdinů

Již 21. ročník slavnostní promoce čtyřnohých absolventů akademie Helppes proběhl v sobotu 16. 9. 2023 pod širým nebem v motolském výcvikovém areálu. Slavnostní promoce byla tradičně spojena s předáním psích pomocníků jejich novým držitelům – lidem s postižením.