Dokážou rodiče po prázdninách odolat touze dítěte vzít si do města venkovské koťátko či štěně? Někdy těžko, a po prvních dnech v městském bytě zjistí, že je to jiné než na zahradě, zvířeti je třeba zajistit pelíšek, kočce záchod, se psem chodit ven, absolvovat veterinární prohlídky a různá očkování. Nemluvě o tom, že venkovní zvíře se doma často nudí a může proto různým způsobem „škodit“.
První červnový víkend obvykle patří dětem a sluníčku. Letos byl ve znamení setkání psích nadšenců.
Pokud se vám zdá výraz „množitel“ zavádějící, pak věřte, že i samotné sousloví „množírna psů“ je pouze jakýsi neoficiální termín, který je v poslední době hojně užívaný v souvislosti s nelegálním prodejem domácích mazlíčků. Jak je to tedy s „množírnami“ doopravdy a co se dá s tímto fenoménem dělat? Dá se říci, že Češi patří mezi náruživé chovatele domácích mazlíčků.
Pokud je venku ošklivo a vám se nechce se psem na dlouhou procházku, můžete se zabavit i doma. Existuje řada aktivit, které budou bavit vás i vašeho čtyřnohého kamaráda.
Máme dvouletou fenku, který byl vždycky aktivní, pořád si hrála, ráda chodila na procházky. Každé ráno jsme spolu jely na kole, vždycky utíkala a skoro se nezastavila.
Allianz centrum pro technologie (AZT) nedávno v Mnichově představilo nový psí crash test, který poukazuje na nebezpečí způsobené nepřipoutáním psa ve vozidle. Ukázalo se, že i při nehodě v rychlosti 40 km za hodinu vyvine německý ovčák s váhou 35 kg sílu hrocha s hmotností až 1400 kg.
…a nejen to. Je to v absolutní většině případů zbytečné, zejména když jde o dítě.
Doba dovolených je tu a je čas si ji pořádně užít. Nepřipravte o letní radovánky ani vaše čtyřnohé kamarády a na prázdniny je vezměte s sebou.
Vztahy mezi lidmi se v mnohém podobají vztahu mezi člověkem a jeho psem. Aby vzájemné pouto vzkvétalo, je o něj potřeba pečovat.
Léto přináší nástrahy nejen lidem, ale i našim čtyřnohým miláčkům. V následujícím textu vám přinášíme 5 praktických tipů, se kterými bude léto pro pejsky (i pro vás) příjemnější.