Máte doma nepotřebné věci a rádi byste udělali dobrý skutek? Pak se zapojte do tradiční dobročinné akce Pestrobazar. Podpoříte tak výcvik asistenčních psů, kteří pomáhají lidem s různým postižením.
Přijďte podpořit pejsky, co nemají to štěstí a stále hledají svůj milující domov. Charitativní akce se uskuteční 20.
V pátek 27. dubna 2018 se ve Zlíně uskuteční již desátý ročník akce Útulkové jaro pořádané prostřednictvím neziskového projektu Němá tvář.
Najdi pijáka je projekt zapojující veřejnost do mapování výskytu pijáka lužního v ČR. Tento druh klíštěte je přenašečem závažného onemocnění psů - psí babesiózy.
První jarní dny přímo svádí k dlouhým procházkám. Lidé ale v euforii z blížícího se teplého počasí často zapomínají na rizika, která s sebou vycházka přírodou může přinést.
Pachatelé trestného činu týrání zvířat by měli být nově přísněji postihováni. Novelu trestního zákoníku, která zvyšuje sankce za týrání zvířat, včera představila TOP 09.
Máte doma zvířecího mazlíčka, nebo se teprve chystáte nějakého pořídit? V tom případě si nenechte ujít veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS. Ten proběhne od 12.
Pokud budete mít v následujících měsících cestu do Drážďan, pak si nenechte ujít jedinečnou výstavu s názvem „Tierisch beste Freunde“ o vztahu člověka a domácích mazlíčků. Výstava probíhá až do 1.
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili charitativní vánoční sbírky pro psí a kočičí útulky nákupem příspěvku na www.krmeni.
Lužické hory mohou být dalším územím severních Čech, kde se usadili vlci. Dobrovolníci Vlčích hlídek monitorují výskyt velkých šelem v Lužických horách od roku 2016.