Jazyk je pro psa důležitý nejev v rozpoznávání chuti, ale i pro pití, čištění a termoregulaci. Pes se totiž v podstatě nepotí, ale ochlazuje se především dýcháním s vyplazeným jazykem.
Pes je v Česku nejoblíbenějším domácím mazlíčkem. Ve své domácnosti ho má 40 % Čechů.
Když se zvíře včas neodebere do stínu a dostatečně nepije, zjistí hodně brzo, že mu není dobře. Schopnost termoregulace má své meze.
Pudlové se řadí mezi nejoblíbenější a nejinteligentnější plemena psů. Často se zapomíná, že byli původně loveckými psy, když se v dnešní době využívají především jako psi společenští.
Mezi pejskaři koluje řada mýtů. Věděli jste třeba, že nemusíte psovi stále nesmyslně dokazovat, že jste v hierarchii nad ním, protože opravdovými vůdci smečky se stávají ti nejlaskavější a nejtrpělivější jedinci? Nebo že závislost na pohybu při aportování míčku není nic dobrého? Pak čtete dále.
Členové týmu prvního online zdravotního a úrazového pojištění psů a koček v ČR PetExpert sestavili ve spolupráci s uznávanou odbornicí na psí medicínu a výchovu psů a vedoucí týmu Veterinární kliniky MVDr. Martinou Načeradskou seznam deseti mýtů a omylů souvisejících se zdravím a výchovou psů.
Nejsnazší je nechat pejska doma. Ovšem, když je na pána tak zvyklý a „má ho rád“, co potom? Pak je na místě se snažit dozvědět, čemu se vyhnout a jakých problémů se vyvarovat.
„Novela veterinárního zákona přináší od příštího roku povinnost očipovat všechny psy. Co to bude znamenat? Tři věci.
V průběhu domestikace vlka, která začala před 40 000 lety, bylo postupně vyšlechtěno přibližně tisíc dnes známých plemen psů, přičemž většina z nich vznikla v průběhu několika posledních století. Všechna plemena vznikla příbuzenskou plemenitbou.
Úklon, kdy se pes přikrčí k zemi, přední nohy natáhne dopředu a dotkne se jimi země, zadek zároveň vystrčí nahoru, je univerzální signál „pojď si hrát“. Používají ho všichni psi nehledě na plemeno, velikost nebo věk.