Léto je tady a čím dál víc času trávíme u vody. Miluje hrátky u řeky nebo rybníka i váš čtyřnohý kamarád? V horkých dnech přinese voda vítané osvěžení i pejskům, na páníčcích přitom je, aby si ji mohli užít v bezpečí. Na co pamatovat, abyste si pes i vy odnesli z koupání jen samé pozitivní zážitky?
Tomáš Nushart, trenér pozitivní výchovy psů, provozovatel online psí akademie psichologie.cz a Necvičáku, autor knihy o pozitivní výchově psů „Neštěkej na svého psa“, sestavil 8 rad na cesty se psem.
Pro mnoho lidí je dnes už zcela běžnou záležitostí, že letní dovolenou v zahraničí stráví se svým psím parťákem. A překážkou není ani cesta letadlem. Uvažujete o takovém společném dobrodružství i vy? Poradíme, na co a jak se připravit.
Jaro je v plném proudu a nastal čas delších procházek s čtyřnohými mazlíčky. Počasí je konečně vhodné na delší výšlapy. Na co při celodenním pobytu venku nezapomenout, abyste si ho náležitě užili?
Každý pejskař ví, že psi bývají nejvděčnějšími společníky na cestách. Ale kam vyrazit na výlet, aby to bylo pro vás i pro vašeho čtyřnohého parťáka zajímavé? V tomto článku najdete několik konkrétních tipů na výlety po České republice. Takže si připravte vodítko a vyrazte s námi objevovat krásy naší země! A nechybí ani zajímavý tip ze zahraničí.
Psi jsou obecně považováni za první domestikovaná zvířata. Jejich předkem je vlk. Podle antropologů se však stále diskutuje o tom, jak do tohoto vývoje zapadá australský dingo. Z evolučního hlediska umožňují dingové nahlédnout na to, co odstartovalo proces domestikace.
Když napadne sníh, hned nás to táhne ven jít se kochat tou bílou nádherou. A o to víc, když máme děti nebo pejska, kteří bývají ze sněhové nadílky nadšení nejvíc. Dovádění ve sněhu je totiž veliká zábava pro všechny hravé tvory. Když ale sníh ne a ne napadnout, tak přece nebudeme jen tak ležet dlouhé týdny na gauči u kamen! Tělo se musí rozhýbat za všech podmínek. A to jak naše lidské, tak i to psí.
Po celé zemi jsou lidé zaneprázdněni balením dárků, zdobením stromečků, pečením cukroví, že možná ani nepřemýšlejí o tom, jaký dopad má předvánoční shon na jejich domácí mazlíčky. Jak jim dopřát pohodové svátky?
Nepodceňujete strach z hluku u svého mazlíčka? Výzkumníci z Kalifornské univerzity Davis zjistili, že majitelé psů nemusí rozpoznat, že je jejich mazlíček stresovaný, když je vystaven běžným hlukům v domácnosti.
Venčení pejska je příjemný relax, ale při procházce s chlupáčem můžete občas narazit na dalšího čtvernožce, který se bude chtít poprat. Jak poznat, že se k psí rvačce schyluje? Jak jí zabránit a jak bojující psy dostat od sebe? A jak v takových situacích pomůže pojištění odpovědnosti?