Veterinární lékaři se ve své praxi čas od času setkávají s příznaky týrání zvířat. A nemusí jít vždy o úmyslné týrání.
Historky, které veterinární lékaři zažívají ve svých ordinacích, bývají zábavné jen někdy. A mohou to být i ty, kdy je potřeba použít skalpelu a posléze jehly a nitě.
Mnoho lidí má pocit, že letní prázdniny jsou ideálním obdobím, kdy si pořídit štěně. Děti jsou doma, takže se psem stále někdo bude a on si na soužití s rodinou lépe zvykne.
Každému čtyřnohému mazlíčkovi je třeba se řádně věnovat, o to více to platí, pokud máte doma štěňátko. Právě ve štěněčím věku je nejlepší psa naučit co nejvíce správným návykům, socializovat ho a dát mu tak dobré základy pro další rozvoj.
Osmý ročník ankety Kynolog roku 2017 má své vítěze. Na slavnostním galavečeru, který proběhl v sobotu 24.
Zrakově je pes výborně přizpůsoben k lovu menších rychlých zvířat. Zrak však není jediným smyslem používaným při lovu, a proto nehybné objekty může snadno přehlédnout.
Bohužel někdy se stane, že se psi poperou. Zvlášť u větších jedinců, které není možné chytit jednoduše za obojek a separovat je, se vyplatí znát okamžitá opatření.
Německý ovčák Strongheart byl ve dvacátých letech minulého století psí hvězdou první velikosti. Ve své době byl tak slavný, že si vysloužil vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.
Pijí pes i kočka stejným způsobem? Pes jazykem při pití pohybuje tak rychle, že pouhým okem nelze postřehnout, jak to vlastně dělá. Pokud se podíváte na zpomalené video z dokumentu Tajný život psů, uvidíte, jak pes použije jazyk jako naběračku.
Do zajímavého výzkumu se pustili vědci z České zemědělské univerzity v Praze a z University Duisburg-Essen z Německa. Zkoumali, zda by mohlo mít magnetické pole Země vliv na lateralitu psů.