Nedostatek finančních prostředků a zároveň přetíženost kapacity, která každým rokem stoupá, jsou největšími problémy téměř všech útulků. Proto další formou pomoci, kromě finančních a materiálních darů, je najít pro zvířata nový domov.
Chtěl bych poradit ohledně našeho zlobivého kocoura. Máme ho od koťátka (je s PP) a odmalička chodil na záchod bez problémů.
Březost je normální fyziologický stav, při kterém by kočka měla žít obvyklým způsobem. Dbejte však na kvalitní výživu a zbytečně ji nevystavujte stresu.
Před týdnem jsme si přinesli domů koťátko ragdoll (kočičku). Dosud jsme neměli problémy se záchodem, pravidelně jsme jí ho ukazovali a dávali ji na něj.
Naše Andrejka je jedináček a závidí své nejlepší kamarádce Zuzce, že má sestřičku Barču. Zuzka naší Andrejce vykládá, jak má s Barčou tajemství a s Andrejkou tajemství mít nechce.
Nastává doba dovolených, kdy jako majitelé čtyřnohého mazlíčka možná řešíte otázku „kam s ním?“ Pokud nemáte nikoho, kdo by se o vaše zvíře postaral, je možným řešením psí nebo kočičí hotel, případně individuální hlídání. Jenže jakou variantu zvolit? Co je vhodnější? O různých možnostech jsme si povídali s Lucií Janešovou, která vlastní firmu na hlídání domácích mazlíčků.
„Těžký je život fotografa“, povzdechl jsem si před kamarádem Jirkou. „Copak?“ Rozzářil se v očekávání nějakého mého průšvihu.
Třepe vaše kočka hlavou? Naklání ji na stranu a škrábe se na uších? Pravděpodobně má v uchu zánět, který byste neměli podceňovat. Důležitá je však i prevence.
Příběh krásné Třasinky začal před několika lety. Toho času jsem pracovala v logistické kanceláři poblíž Ruzyně.
Na kočkách mě fascinuje jejich životaschopnost. V porovnání s jinými zvířaty či rostlinami je na tom rozhodně líp.