Jedním z nejčastějších důvodů návštěvy veterináře je pro majitele koček výskyt problémů s močovým traktem jejich mazlíčka. Jak tyto potíže poznat a jak jim předcházet? MVDr.
Pokud váš mazlíček onemocněl a trápí ho obtíže trávicího aparátu, zvažte kromě klasické léčby a diety i podávání homeopatik. Mohou pomoci tím, že zkrátí dobu léčby, ať už je příčina obtíží jakákoliv – dietní chyba, průjmy či zvracení infekčního původu, otravy nebo očkování.
Pravidelné odčervování štěňat a koťat je víceméně samozřejmostí, ovšem nepříjemným doprovodným jevem, který se následně u některých jedinců objevuje, je zvracení a průjem. Dává se do souvislosti s uvolňováním toxinů z parazitů, kteří byli ve střevě a po jejich odumření dojde natrávení.
Letní dovolené jsou v plném proudu. Čas odpočinku ale znamená také nejrizikovější období pro vaše domácí mazlíčky.
Někdy se stane, že se pes nebo kočka dostane do potyčky, ze které vyjde s pár šrámy. Poranění, jež vznikají při vzájemných šarvátkách, se někdy poměrně obtížně hojí.
Máte doma malého plašánka, který se bojí nových situací nebo míst? Vyzkoušejte homeopatické léky, třeba pomůžou právě u vás..
Možná vám něco říká zkratka FIV (syndrom získané ztráty imunity) nebo FIP (infekční zánět pobřišnice). Ale slyšeli jste už o FNI? Jedná se opět o kočičí onemocnění.
Může se stát, že u vaší kočky dojde k vynechání říje. Pokud se jedná o ojedinělou událost, není se třeba nijak zvlášť znepokojovat, ovšem pokud se situace opakuje nebo trvá-li absence dlouho, zvažte podání homeopatik.
Mít za člena rodiny psa nebo kočku je v posledních letech stále populárnější. Ruku v ruce s tímto trendem se však také zvyšuje riziko nakažení parazitárními onemocněními přenosnými ze zvířete na člověka.
Zvířata s kožními problémy parazitárního původu tvoří podstatnou část všech dermatologických pacientů. Nejčastější příčinou je zablešení a zaklíštění.