Můj pes

Obezita psů - jak ji poznat a léčit
18.04.08 Výživa

Obezita psů - jak ji poznat a léčit

Mohlo by se zdát, že obezita není u psů častým problémem, vždyť takto postižené  pejsky ani běžně nepotkáváme. Bohužel však existují a není jich málo, jen jsou zavřeni se svým páníčkem v bytě  nebo chodí ven jen minimálně.
Kdo je odpovědný za epidemii obezity u domácích mazlíčků?
31.03.08 Výživa

Kdo je odpovědný za epidemii obezity u domácích mazlíčků?

Praha, 7. března 2008 Více než sto veterinárních lékařů, prezidentů asociací chovatelů a ochránců zvířat, univerzitních profesorů a novinářů z celé Evropy se sjelo do Londýna, aby se 28.

Pamlsky pro psy
29.03.08 Výživa

Pamlsky pro psy

Pamlsků pro psy máme na trhu velké množství stejně tak jako krmiv. Než si    ale pamlsky rozdělíme, musíme si říci kdy je psovi podáváme: Pamlsky slouží psům především jako odměna.
Lecitin - nejen součást čokolády
20.02.08 Výživa

Lecitin - nejen součást čokolády

Z VÝZKUMNÝCH CENTER PROVIMI: Rešerše Lecitin se řadí do skupiny tuků zvaných fosfolipidy, je složen zejména z cholinu, inositolu a fosfátu (zbytku kyseliny fosforečné). Je součástí buněčných membrán všech tělesných buněk, právě dostatečné množství lecitinu zabezpečuje optimální propustnost buněčných stěn.
Výživa štěňat malých plemen
07.02.08 Výživa

Výživa štěňat malých plemen

  Od narození až zhruba do 24 měsíce je štěně ve fázi růstu. Toto období je mimořádně náročné na výživu.
02.11.07 Výživa

Obezita

Obezita nastává tehdy, přesáhne li Váš pes 15% a více váhy normálního dospělého psa, téže rasy. Z průzkumů vyplývá, že více než jedna čtvrtina psů je obézních.
Množství a kvalita stravy
02.11.07 Výživa

Množství a kvalita stravy

Stejně jako lidé potřebuje i pes pravidelný přísun kvalitní potravy a dostatek vody. Pokud je pejsek zvyklý na jeden druh jídla, například granule či konzervy, a vy se rozhodnete mu jeho jídelníček obměnit, mohou se u některých psů projevit zažívací problémy doprovázené průjmem či zvracením, a to již ve velmi krátké době po krmení (zhruba do 36 hodin).
Krmení psa
12.10.07 Výživa

Krmení psa

Základní poměr krmné směsi u štěňat je 2 díly masa a 1 díl přílohy. U dospělého psa je tento poměr obrácený.

07.06.07 Výživa

Jak na to...?

Jak tedy krmit..