Novinku na českém trhu usnadňující návrat pejsků domů po zaběhnutí je psí známka DogNTag, která je navázaná na webový profil pejska. Na rozdíl od čipů implementovaných pod kůži načte známku každý pomocí mobilního telefonu nebo počítače.
I úplní laikové si na první pohled všimnou, že psi se „splácnutým čumákem“, jako jsou buldoci, buldočci a mopsové, se svým vzezřením hodně vzdálili přirozenému vzhledu svých divokých předků – vlků. Bohužel extrémní vzhled, který může být hezký na pohled, s sebou často nese nežádoucí zdravotní problémy.
Již počtvrté se v PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude konat veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS. Letošní ročník proběhne ve dnech 3.
Jaro přináší řadu možností na krásné výlety do přírody - zde je pár tipů, kde je možné užít si je i s vaším pejskem. Běhání v přírodě společně se zvířecím parťákem je skvělé.
Víte, jak si pes vykládá řeč vašeho těla? A chtěli byste být schopni rozeznat, jak se vám snaží odpovědět? Pokud ano, tak vás jistě zaujme seminář s Winkie Spiers o tom, jak porozumět svému psovi a vytvořit mu bezpečný domov. Místo konání: sál Na Marjánce, Bělohorská 35, Praha - Břevnov Kdy: sobota 15.
Mám čtyřletou fenu boloňského psíka Terezu a potíž je v tom, že kouše. Nejvíc mě, ale někdy i příchozí návštěvy (i když málokdy).
Radí renomovaná fotografka Carli Davidson: Začněte fotografováním vlastního zvířete venku – zvířata se obvykle cítí lépe na čerstvém vzduchu a bude větší pravděpodobnost, že dosáhnete požadovaných výsledků. Vždy u sebe mějte pamlsky, abyste mohli zvířata odměnit za jejich práci.
Určitě už jste slyšeli tvrzení, že když má pes k dispozici velkou zahradu, nepotřebuje chodit na procházky. Je to skutečně pravda? Ne! Jedná se o pověru, která je bohužel velmi rozšířená (obzvlášť na venkově).
Je jistě pěkné chtít prospět či zachránit, ale je třeba si uvědomit, za jakou cenu, a jaká rizika podstupují ti, kdo si vozí z různých cest živé suvenýry. Nebo ti, kdo chtějí zachránit před krušným osudem pejska ze země X nebo Y.
Všimla jsem si, že někteří páníčci na své psy mlaskají. Proč to dělají? Pomlaskávání se používá (především u štěňat) jako speciální signál, abychom získali pozornost psa a on s námi navázal oční kontakt.