I kočkovité šelmy mají svou řeč, kterou je možné dát do souvislosti s určitými významy. Vědci rozeznali různé fonetické vzorce – zvuky vydávané při páření a souboji, předení, prskání a zamňoukání na žádost či jako stížnost.
Věděli jste, že kočky jsou velmi citlivé k vibracím? Stejně jako jiná zvířata i ony dokážou varovat před blížícím se zemětřesením… Z šedesátých let dvacátého století se dochovalo mnoho zpráv o neobvyklém chování koček 15 až 20 minut před zemětřesením v Agadiru, Skopji, v Chile a na Aljašce. Vypadá to, že zvířata jsou schopna zachytit první otřesy, které člověk ještě nedokáže vnímat.
Pokud má zvíře z nějakého důvodu podstoupit operaci, můžete podáváním homeopatických léků ovlivnit, aby zvládlo zákrok co nejlépe. Urychlíte hojení rány či zmírníte negativní dopady narkózy na tělo (nechutenství, zvracení, malátnost).
Nadace na ochranu zvířat uspořádala již několikátý ročník akce na počest Světového dne zvířat. Oslava proběhla v Centrálním parku Pankrác na Praze 4 v sobotu dne 22.
Městské muzeum Žamberk Čs. armády 472, 564 01 Žamberk, tel.
Nikoho asi nepřekvapí fakt, že kočky jsou teritoriální zvířata „vlastnící“ kus svého území. Dokonce i domácí micky mají svoje „revíry“ – třeba určitou část místnosti nebo oblíbené křeslo.
Do života nám přicházejí jak životní zvraty, které očekáváme a jsme na ně připraveni, protože moc dobře víme, že k nám přišla kočička dožít, tak i ty, které jsou naprosto „mimo plán“ a nečekané a přitom tolik „plánované“. A stejně tak tomu bylo v případě Happynky.
Až polovina majitelů psů a koček používá k čištění uší svých čtyřnohých přátel běžné vatové tyčinky. Jenže tím mohou natropit více škody než užitku a způsobit závažná poranění ušního bubínku či zatlačovat ušní maz hlouběji a tím vyvolat zánět.
Gainka do srdíčkového útulku přišla, aby nás vedla a učila, protože my lidé, i když se snažíme sebevíc, zůstáváme z větší či menší části neprobuzení. To proto nám život staví do cesty překážky, abychom se učili.
Možná máte někdy pocit, že kočky si se svou kořistí jakoby pohrávají. I když se to někomu může zdát kruté, protože se tím nebohé myši prodlužuje její trápení, je za tím víc, než by se na první pohled mohlo zdát… Odborníci přišli s teorií, že kočka si tímto způsobem snižuje pravděpodobnost svého zranění.