Dobrý den, mám 12 týdenní štěně československého vlčáka které je už od chovatelé krmeno Barfem. Doma jsem v tom tedy začala pokračovat,protože je to obzvláště pro toto plemeno nejpřirozenější způsob stravy a chtěla jsem tedy pro štěně to nejlepší. Po měsíci barfovani ale zjišťuju ze je to pro me hodně náročné hlavně s uskladňováním v mrazáku a v okolí neni spoustu míst kde mohu koupit kvalitní barf. A hlavně hodně cestujeme takze je to náročné i připravit barf na cesty. Na doporučení chovatelky na cesty krmíme pouze granulemi. Své předchozí csv jsem krmila výhradně suchou stravou s konzervami a přemýšlím ze bych i takto začala krmit stene . Nebo aspoň bych zůstala na barfu ted kdyz je ve vývoji a později změnila stravu. Chtela bych tedy poradit jestli můžu bez problému takto změnit způsob stravování a případně jestli to udělat nějak postupně nebo je to možné ze dne na den. Jde mi hlavně o to abych pejskovi nějak změnou neublížila. Děkuji za odpověď.
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den,
jakákoliv změna stravy u psa je doporučitelná postupná, takže nic ze dne na den. Můžete tím psovi zadělat na gastrointestinální potíže. Připravte se na to, že změnu je dobré dělat během cca 10 dní a navíc uvidíte, zda se zrovna psovi treféte s granulemi, takže doporučuji si vyhradit třeba 2-3 týdny, kdy nikam nepojedete, aby vám případné potíže pejska nějak nenarušily plány. Nevím, jestli by to Váš problém vyřešilo, ale barf už se v dnešní době dá sehnat např. i v sušené variantě, kterou zalijete vodou, takže na cesty ideální záležitost. Vyrábí ho např. firma Bohemia petfood - sušený barf. Někdo na cestách krmí i sušeným masem, které zabere díky vysušení vody mnohem menší objem místa. prodává se levněji ve velkých pytlích.
S pozdravem MVDr. Veronika Lesiuková
Dobrý den, poradíte mi prosím náhradu krmiva za Brit Gastrointestinal? Náš York je 10-letý dědoušek a tyto granule už se mu obtížně koušou. Děkuji moc za odpověď.
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den,
v tomto věku bych já osobně stravu a ještě navíc gastrointestinální pejskovi neměnila. Můžete si tím zbytečně zadělat na nějaké zdravotní obtíže, takže já bych vám doporučila granulky normálně podrtit na menší velikost.
S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika
Dobrý den, můj pes (2 roky) jakmile uslyší bochnuti vozíku za autem, např. při přejezdu retarderu, okamžitě se za tím autem rozbehne. Jinak ho auta vůbec nezajímají a pokud nenastane uvedená situace, vzdy na povel ke me poslechne. Dekuji za radu. Eva
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den,
obávám se, že tento dotaz takto přes zprávy společně rozklíčovat nedokážeme. Přesto se můžeme zkusit společně zamyslet, zda nemá pes jinou reakci na zvuky - ohnostroj, petardy, bouřka, letadlo atd. Pokud ano, budete muset pracovat s reakcí na zvuky. Určitě by to chtělo do jeho tréninku zařadit i nějaké cvičení sebekontroly, aby se vám za daným zvukem nevrhal sám a samozřejmě zlepšovat přivolání obecně, aby když už se tam rozběhne, tak vás poslechl. Jinak si myslím, že nejlepší varianta je najít si dobrého trenéra, který s vámi tuto situaci pořeší přímo na místě.
S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika
Dobry den, mame kocura ktory chodi von. Zrejme sa trosku pobil vonku s inymi mackami a ma opuchnute ocne viecko a vyteka mu z toho hnis. Utieram mu to sterilnou gazou s ocankou. Prosim vas je na to nejaka dostupna liecba alebo treba ist k veterinarovi?
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den,
v tomto případě bych vám určitě doporučila návštěvu veterinárního lékaře, aby oko pořádně prohlédl, hnis odstranil, kapsu vyčistil a kočce dle potřeby nasadil příslušnou léčbu.
S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika
Dobri den.Mam psika ktoremu predpisali pecenovu dietu.Chcem mu u vas objednat nejake vhodne pochutky.Mozte mi poradit ktore mu mozem raz za cas dat?Dakujem. Moj email bombek@azet.sk
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den,
jednou za čas bych vám doporučila nejlépe vařené kuřecí libové masíčko, které uvaříte doma a budete 100% vědět, co obsahuje. Můžete jako odměnu využít např. kapsičku nebo konzervu pro pejsky s jaterním onemocněním, které pejsek třeba běžně nedostává, což by byla nejlepší varianta. Jednou za čas pejskovi můžete dát pak i piškot, pokud se bavíme o 1ks za týden, to mu určitě jaterní hodnoty nezhorší. Nejsou to žádné oficiální pamlsky pro pejsky s jaterním onemocněním, ale konzultujte s vaším veterinárním lékaře, zda by např. tyto s obsahem tuku 3% a králičím masem váš pejsek mohl občas dostávat - https://krmeni.cz/brit-psi-pamlsky-a-pochoutky/brit-snack-light-rabbit-papaya.
S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika
Dobrý den, mám 7 měsíců starou, teď kastravanou kočku. Pořídili jsme si kotě, 1.5 měsíce. Zkouší od ní pít a ona drží. Vadí to něčemu? Máme ho odhánět? Děkuji za odpověď Petrášková
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den,
ne, myslím, že kotě odhánět nemusíte, že jej odežene kočka sama.
S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika
Dobrý den. Můj pes, je mu 12 let, začíná mít problém s klouby. Prosím o radu, co mu vařit nebo nějaké přípravky/granule s kolagenem. Děkuji.
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den, obecně nejlepší poměr cena a využitelnost mají přípravky ve formě sirupu, takže vám mohu doporučit např. aptus aptoflex sirup - https://krmeni.cz/aptus-apto-flex-sirup-500ml-1900064, nebo sirup artivit https://krmeni.cz/nomaad-artivit-sirup. Jinak seženete kloubní výživu i ve formě tablet či sypkého prášku, takže i záleží na formě, jakou váš pes nejlépe přijímá. Co se týče granulí, tak ty mívají pouze malá množství doplňků na péči o pohybový aparát, takže já bych volila určitě kvalitní granule a kloubní výživu zvlášť.
S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika
Dobrý den chtěla bych se zepat jaké krmivo je vhodné pro schiba inu má .problémy skúži hodne lína a drbe se posledne mnel ekzem dekuji
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den,
pak byste pejskovi mohli vyzkoušet hypoalergenní dietu s hydroylzovanými bílkovinami, ke které, aby splňovala svou funkci, nesmí pejsek po dobu 6 týdnů dostávat žádné připadé potraviny, pochutiny ani doplňky stravy. 6 týdny je totiž doba vyloučení alergenů z těla a za tuto dobu byste měli zhodnotit efekt krmiva. Vzhledem k velikosti vašeho plemene vám rovnou posílám odkaz na 8kg balení Royal Canin Analergenic - https://krmeni.cz/royal-canin-veterinary-health-nutrition-dog-anallergenic-8kg-1004094.
S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika
Dobrý den,mám fenku křížence sedmihradského honiče z útulku Haryk, stáří čtyři roky, váha 21 kg a fena má problém s análními žlázami.Na vymačkání chodíme na veterinu jednou za dva měsíce a interval se snižuje.Někdy je to pro ní bolestivé záleží kdo má službu.Fena si ňafá okolo kořenu ocasu,který si pak olizuje,ale nesáňkuje.K vůli možnosti nadváhy je na granulích Ibero natural senior a střídavě Brit Care senior s jablkem nebo kapsičkami Friskies.Po masových konzervách má průjem.Operační zákrok pan doktor nedoporučuje. Předem děkuji za odpověď František Urban.
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den,
fenka vám tedy dle vašich slov doma nějaký dyskomfort projevuje, ačkoliv to nemusí být zrovna tzv. sáňkování. Každý pes projevuje dyskomfort v anální oblasti jinak. Neumím si ani představit, o jaký operační zákrok by se mělo jednat. Fenka by určitě neměla trpět průjmy, které měkkou stolicí nepodporují vymačkávání žlázek. Takže je potřeba, aby byla na stravě, po které má pevnou stolici. V první řadě je potřeba, aby si byl veterinární lékař jistý, že žlázky nejsou v zánětu, jejich vymačkávání by totiž mělo probíhat šetrně a tudíž nebolestivě. Bolestivost žlázky může značit zánětlivý proces. Pokud jsou žlázky jinak zdravé, můžete vyzkoušet nějaké přípravky s vlákninou, které podporují motilitu střevní a mohly by s vyprazdňováním žlázek pomoci - např. Canvit barf hemp fiber. Dále můžete vyzkoušet přípravek Glandex - více o něm najdete na těchto stránkách - https://www.glandex.cz/. Případně můžete vyzkoušet fyzioterapeutické ošetření. Je možné, že vyprazdňování žlázek blokuje omezuje nějaká nervosvalová blokáda. S pozdravem MVDr. Lesiuková Veronika
Dobrý den, co proti zánětu análních žláz u fenky, stáří 3 roky. Děkuji za odpověď.
Zobrazit reakciSkrýt reakciDobrý den,
pokud už vaše fenka zánět anální žlázky má (žlázka je oteklá, bolestivá, její obsah je hnisavý, krvavý, vločkovitý atd.) nebo nedejbože žlázka praskla, pak je třeba navštívit veterinárního lékaře, který fence napíše odpovídající léčbu. Jinak můžete prasklou žlázku oplachovat např. ředěným roztokem povidonjodu (k dostání v lékárně), hypermanganu (taktéž k dostání v lékárně) nebo odvarem z řepíku lékařského či heřmánku.
S pozdravem MVDr. Veronika Lesiuková